search

FLUTRIX 050FS 500ML ZAPRAWA ZBOŻOWA

64,80 zł
Brutto
Ilość

Fungicyd Flutrix 050 FS to zbożowa zaprawa nasienna, w formie płynnego koncentratu do zaprawiania materiału siewnego. Środek o działaniu powierzchniowym i układowym, przeznaczony do stosowania w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw płynnych.

Zaprawa zbożowa Flutrix zawiera substancję czynną fludioksonil (związek fenylopirolowy – z grupy inhibitorów transdukcji sygnału, wg FRAC Grupa 12) i tritikonazol (związek triazolowy z grupy inhibitorów biosyntezy steroli – inhibitorów demetylacji SBI-DMI, wg FRAC Grupa 3).

Zawartość substancji czynnych:

  • fludioksonil (substancja z grupy fenylopiroli) – 25 g/l (2,41 %)
  • tritikonazol (fungicyd z grupy konazoli-triazoli) – 25 g/l (2,41 %)

STOSOWANIE ZAPRAWY ZBOŻOWEJ

pszenica ozima: fuzaryjna zgorzel siewek, śnieć cuchnąca pszenicy,śnieć gładka, pleśń śniegowa zbóż i traw(średni stopień zwalczania)

pszenżyto ozime: pleśń śniegowa zbóż i traw, fuzaryjna zgorzel siewek

żyto ozime: pleśń śniegowa zbóż i traw, fuzaryjna zgorzel siewek, głownia źdźbłowa żyta

jęczmień ozimy: fuzaryjna zgorzel siewek,  pasiastość liści jęczmienia, plamistość siatkowa jęczmienia, głownia pyląca jęczmienia, głownia zwarta jęczmienia

pszenica jara: fuzaryjna zgorzel siewek, śnieć cuchnąca pszenicy

jęczmień jary: fuzaryjna zgorzel siewek, pasiastość liści jęczmienia, głownia pyląca jęczmienia.

plamistość siatkowa jęczmienia (średni poziom zwalczania)

owies: fuzaryjna zgorzel siewek

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 200 ml środka z dodatkiem 700 ml wody na 100 kg ziarna.

Zaprawiać w zaprawiarkach mechanicznych o ruchu ciągłym lub porcjowych, zgodnie z instrukcją obsługi danej zaprawiarki.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, OKRESY KARENCJI I SZCZEGÓLNE WARUNKI STOSOWANIA

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):

Nie wymagany

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz):

Części zielone roślin nie mogą być wykorzystywane do skarmiania zwierząt.

Dozwolone jest skarmianie zwierząt wyłącznie dojrzałymi częściami roślin czyli słomą i ziarnem.

  1. Zaprawiać tylko dobrze oczyszczony materiał siewny.
  2. Zaprawianie wykonać najlepiej bezpośrednio przed siewem.
  3. Zaprawiony materiał powinien być dokładnie i równomiernie pokryty środkiem.
  4. Zaprawiony materiał może być użyty wyłącznie do siewu. Nie wolno przeznaczać go na cele konsumpcyjne, ani na paszę.
  5. Nie zaprawiać ziarna siewnego o wilgotności powyżej 16%, ani uprzednio traktowanego inną zaprawą.
  6. Zaprawione ziarno pozostawić po zaprawieniu w otwartych workach do momentu przeschnięcia.
  7. Zaprawiony materiał siewny przechowywać w grubych, oznakowanych i szczelnie zamkniętych workach, w oddzielnych, suchych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach, z dala od żywności i pasz.
  8. Jeżeli zaszła konieczność przechowywania zaprawionego ziarna siewnego do następnego sezonu, przed siewem należy zbadać zdolność kiełkowania.
  9. Maksymalna norma wysiewu materiału siewnego zaprawionego środkiem wynosi 250 kg/ha.
  10. Środek zawiera dwie substancje o różnym mechanizmie działania: fludioksonil (związek fenylopirolowy – z grupy inhibitorów transdukcji sygnału, wg FRAC Grupa 12) i tritikonazol (związek triazolowy z grupy inhibitorów biosyntezy steroli – inhibitorów demetylacji SBI-DMI, wg FRAC Grupa 3). W ramach strategii przeciwdziałania odporności sprawców chorób zaleca się m.in.:
  • stosowanie środka wyłącznie w zalecanej dawce,
  • wprowadzenie do przyjętego programu ochrony przed chorobami, środków zawierających substancje czynne z innych grup niż z Grupy 12 i 3 wg FRAC.

Części zielone roślin nie mogą być wykorzystywane do skarmiania zwierząt. Dozwolone jest skarmianie zwierząt dojrzałymi częściami roślin czyli słomą i ziarnem.

Na opakowaniach zaprawionych nasion powinny zostać umieszczone następujące zwroty:

  • Zaprawiony materiał może być użyty wyłącznie do siewu. Nie wolno przeznaczać go na cele konsumpcyjne, ani na paszę.
  • Maksymalna norma wysiewu materiału siewnego zaprawionego środkiem wynosi 250 kg/ha.
  • Jeżeli zaszła konieczność przechowywania zaprawionego ziarna siewnego do następnego sezonu, przed siewem należy zbadać zdolność kiełkowania.
  • Unikać niezgodnego z przeznaczeniem uwalniania do środowiska.
  • W celu ochrony ptaków i wolno żyjących ssaków:
  • zaprawione ziarna muszą być całkowicie przykryte glebą – upewnić się, że zaprawione ziarna są również całkowicie przykryte na końcach rzędów,
  • zebrać przypadkowo rozsypane ziarna.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2017r. poz.50 z późn.zm.).

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o spełnieniu wymagań zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin

Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. poz. 455 z późn. zm.) od 26.11.2015 środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych będą mogły być sprzedawane osobom, które:

1) ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub

2) ukończyły szkolenie w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub

3) ukończyły szkolenie w zakresie integrowanej produkcji roślin potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub,

4) nie wcześniej niż przed upływem 5 lat, przed nabyciem tych środków, ukończyły szkolenie wymagane od użytkowników profesjonalnych w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzone dokumentem o ukończeniu tego szkolenia, lub przedstawiły inny dokument wydany na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzający uzyskanie uprawnień do nabywania środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych.

Kupując środki ochrony roślin oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i posiadasz w/w kwalifikacje.

20 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.